SCYTHE SU1225FD12HR-RNP Kaze Flex RGB PWM 120mm
Kód: 201063750
Neohodnotené Podrobnosti hodnotenia
Skladom
Detailné informácie
Podrobný popis
Kaze Flex 120 RGB PWM
Série Kaze Flex RGB PWM kombinuje oceněnou technologii fanoušků Kaze Flex s optickou revizí a RGB LED diodami. Celočerný rám a oddělovače zdůrazňují průsvitné lopatky ventilátoru osvětlené osmi LED diodami. 4kolíkový konektor 12 V RGB umožňuje regulaci pomocí standardních řadičů RGB. Díky další průchozí zástrčce lze několik ventilátorů spojovat dohromady. Vynikající výkon řady Kaze Flex zůstává nedotčený. Uzavřené těsnění FDB zajišťuje životnost více než 120 000 hodin. Tři úrovně výkonu nabízejí individuální řešení pro každou aplikaci. K dispozici je také běžná verze ventilátoru RGB.
The Kaze Flex RGB PWM series combines the award-winning technology of the Kaze Flex fans with an optical revision and RGB LEDs. The all-black frame and decouplers emphasize the translucent fan blades illuminated by eight LEDs. A 4-pin 12V RGB connector allows regulation by standard RGB controllers. Thanks to an additional pass-through plug, several fans can be chained together. The outstanding performance of the Kaze Flex range remains untouched. The Sealed Precision FDB bearing ensures a service life of more than 120 000 hours. Three performance levels offer an individual solution for every application. A regular RGB fan version is also available.
Model Name:
Kaze Flex 120 RGB PWM Fan
Model-Nr.:
SU1225FD12LR-RDP
SU1225FD12MR-RHP
SU1225FD12HR-RNP
Dimensions:
120 x 120 x 27 mm
Fan Speed:
300 - 800 ± 10% rpm
300 - 1200 ± 10% rpm
300 - 1800 ± 10% rpm
Noise Level:
4.0 - 35.8 dBA
Airflow:
16.6 - 43.03 CFM = 28.2 - 73.1 m3/h
16.6 - 51.17 CFM = 28.2 - 86.9 m3/h
Static Pressure:
0.0763 - 0.49 mmH2O | 0.75 - 4.8 Pa
0.0763 - 1.05 mmH2O | 0.75 - 10.3 Pa
Voltage:
12 V
Amperage:
0,09 A / 0,13 A / 0,40 A
Amperage LED:
0,40 A / 0,40 A / 0,40 A
Power Input:
1,08 W / 1,56 W / 5,52 W
Weight:
140 g
Connector:
4-pin, 4-pin 12V RGB
Accessory:
Molex-Adaptor, 4x screws,
Bearing:
Sealed Precision Fluid Bearing
MTTF:
120.000 Hours (25°C)
RGB illumination
Sealed Precision FDB
Integrated Anti-Vibration Sytem
Versatile Applications
Other features
The Kaze Flex 120 RGB PWM comes with a 50 cm / 19.68 inch long sleeved 3-Pin cable as well as a standard 12V 4-Pin cable for RGB control with an additional pass-through plug. This allows easy installation in almost any system configuraton. An adaptor for direct connection to the power supply is also included.