Autoreproduktory 17 cm-černá-TS-G1710F
Kód: 815441Podrobný popis
Discover the renewed G-series
The improved G-series speaker range is specifically developed for premium and powerful audio, with excellent value for money. Their rigid design has been optimised with multi-bolt patterns, making it very easy to install any G-series speaker in your car. Thanks to their increased power handling and high sensitivity performance, these speakers reproduce deep, impactful bass and natural highs – even at high volumes.
TS-G1710F
Upgrade your in-car sound in a smart and affordable way with the TS-G1710F. This 17cm Dual cone speaker features:
Technické specifikace
- Dual Cone Speaker: Yes
- Size: 17 cm
- Impedance: 4 ?
- Frequency response: 34 - 16.000
- Sensitivity: 89 dB
- Lowest resonance frequency: 82 Hz
- Maximum power: 280 W
- Nominal input power: 40 W
- Woofer materiál: IMPP Composite Cone
- Voice Coil type: Copper
- Voice Coil bobbin type: KAPTON
- Magnets: Y35
- Weight: 0.57 kg
- Cut-out Hole: 144 mm
- Mounting Depth: 49.7 mm
Dodatočné parametre
| Kategória: | Reproduktory do auta |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnosť: | 1.322 kg |
| EAN: | 884938373470 |
| Délka: | 34 cm |
| Hmotnosť: | 1.322 kg |
| Šířka: | 20 cm |
| Vlastnosti autorádia: | Přehrávání MP3 |
| Výška: | 9 cm |
| Záruka: | 2 roky |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Pridať hodnotenie
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
